Yang Alışverişlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Metin2 oyununda fazla bilinmeyen ve yang alışverişlerinde dikkat edilirse ban riskini yüksek miktarda ortadan kaldıran çözümler

GoEpin

Metin2 oyununda en can sıkıcı durumlardan bir tanesi karakterin oyundan süreli veya süresiz uzaklaştırılmasıdır bu durumu her metin2 oyuncusu hayatında en az bir kaç kez yaşamıştır. Ne kadar hesaplarımız engellense de bu oyundaki oynama isteği uyandıran eğlenceli haritalar ve dostluklar sayesinde vazgeçilmez bir parça olarak hayatımızın her daim bir köşesinde duruyor. Bu gibi durumlar yaşamamak için yılların verdiği tecrübeyle sizlere bir kaç bilgi aktarmak istiyorum. Az önceki yazılardan anlayabiliceğiniz gibi konumuz hesapların süreli veya süresiz olarak kapatılmasını nasıl minimun oranlara indirebiliceğimiz. Bu makalede anlattığım bilgiler hile kullanan oyuncular için bire bir geçerli olmasada yang alışverişi yapan oyuncular ve ticaretçiler için çok faydalı bilgi olucağını düşünüyorum.

GoEpin GM'lerden nasıl gizlenilir?

Oyunda game master olarak görev alan yetkili çalışanlar herhangi bir kural ihlali olduğu zaman duruma müdahale ederek ortadaki problemi çözüme ulaştırmak için görevlendirilmişlerdir. Bu görevliler serverin her tarafında gizli olarak gezerler ve kural ihlali yapan tüm oyuncuları avlayıp oyundan süreli veya süresiz olarak uzaklaştırırlar. GM'lerin tek görevi oyuncuları oyundan uzaklaştırmak değil tabiki de aynı zamanda çeşitli eventler ve oyun problemlerinden sorumlulardır. Peki ya gmler'den yang alışverişi yaparken nasıl gizleneceksiniz asıl sorumuz bu. Aşağıda verdiğim detaylardan bir kaç tanesini veyatta hepsini uygulayarak profesyonel bir şekilde ban yemeden alışveriş yapabilirsiniz.

  • Öncelikle yapılması gereken en önemli işlem tertemiz bir ip adresinden 1. seviye bir karakter açmak
  • Ardından yang alışverişinizi pazar kurarak değil ticaretten won olarak yapmanız gerekiyor.
  • Yang alışverişi yaptığınız karakteri tekrar girmemek üzere terkedin.
  • Alışveriş yaptığınız karakter ile kendi karakteriniz arasında ticaret geçmişi oluşturmayın.
  • Alışveriş yaptığınız karakter ile kendi karakterinizi aynı İP adresinde barındırmayın.
  • Aynı yang hesabından 2 den fazla yang alışverişi yapmayın ve sürekli hesaplarınızı değiştirin.

Bukadar detaylı ve dikkatli bir şekilde metin2 yang alışverişi yaptığınız takdirde ban yeme riskiniz normal alışverişlere göre bir kaç kat düşecektir. 

Yang alımında neden ban riski var?

Metin2 2007 Yayın yılından bu yıla kadar ortalama 21 milyonun üzerinde hesabı oyundan süresiz uzaklaştırdı. Bunun içerisinde ticaret amaçlı oyun oynayan kullanıcılardan tutun hilecilere kadar 100 den farklı kriterde sebep var. Bizi ilgilendiren en temel ban sebebi metin2 oyun kurallarına göre yang alışverişi yapmak ve oyunda herhangi bir üründen kazanç sağlamak yasaktır. GM olarak görev alan kişiler şüpheli bir durum tespit ettiklerinde kullandıkları gelişmiş panel sayesinde kimlerin ticaret yaparak kimlerin kazanç elde ederek biryerlere vardığını gayet iyi anlayabiiyor. Tüm uzaklaştırmaları bu verilere dayanarak yapılmakta. Bu sebepden dolayı yang alışverişi yaparken yasaklanmamak için yukarıda verdiğim maddeleri teker teker uygulamakta fayda var.

Bir önceki makalemiz olan  metin2 ep kuponu başlıklı içeriğimizde sizlere ep kuponu hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER: metin2 yang metin2